Uzman Kadromuz

Başarının MUTLAK Adresi

Duyurular  :
2012 / 2013 DÖNEMİNİN SONUNDA %100 YERLEŞTİRME BAŞARISINI 3 TIP FAKÜLTESİ İLE SÜSLEDİK      GURURLUYUZ :)

Uzman Kadromuz

 • Sibel KEBİR - Kurucu Müdür

  Sibel KEBİR - Kurucu Müdür / Kimya Öğretmeni1971 Kütahya doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini de İzmir Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde tamamlamıştır. Öğrenmeye ve yeniliklere olan merakıyla pek çok eğitime katılmıştır. Bu eğitimlerin bazılarını: MS Office programları kursu: Süleyman Demirel Üniversitesinde(Almatı- Kazakistan), Rekabet Hukuku Kursu: Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği Derneğinde Jur. Dr.Mevci Ergün’den (URTEB), Eğitim Koçluğu: Uludağ Üniversitesinde, Sıra dışı yaşam becerileri kursu: Prof.Dr. Melih Arat alarak tamamlamıştır. Yaşam enerjisini, öğrencilerle öğrenmeye devam ederek bulan Sibel Kebir evli ve iki çocuk annesidir. Ülkemizin pek çok ilinde dershane, özel okul, Anadolu lisesi gibi eğitim kuruluşlarında çalışırken Eğitimi bir bütün olarak görüp öğrencileri için çözümler üretmeye çalıştı. Yurt genelinde başarılı pek çok üniversite kazanmış, okuyan, meslek sahibi olan öğrencilerinin yetişmesine vesile olmaktan gurur duymaktadır. Sevdiklerinin desteğiyle en büyük hayali olan Eğitim ve Akademinin buluştuğu;(Yurt dışı deneyimlerini de göz önünde bulundurarak) • Yüzeysel ve tek yönlü eğitim yerine öğrencilerin öğrenmeyi öğrenerek, • Sebep sonuç ilişkisine varabilen, • Gerektiğinde kendi çözüm yollarını bulabilen, • Çok yönlü, • İlgi çekici deneyimler yaşamasına olanak tanıyan, Bir eğitim kurumu kurarak, kendi bilgi birikimini paylaşmak, öğrencilerle etkileşim içinde iletişim stratejileri geliştirme imkânı bulmuştur. Atakent Koç Eğitim çatısı altında tüm bu stratejileri yaratıcı biçimde uygulayabilen dinamik ve uzman bir ekip ile çalışarak geleceğe umutla bakmaktadır.

 • Emre Şolt - Türk Dili ve Edebiyatı

  Emre Şolt - Türk Dili ve Edebiyatı / Türk Dili ve Edb 1985 İstanbul doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da, yüksek öğrenimini Edirne’de Trakya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Edebiyata bağlılığı çocukluk ve ilk gençlik yıllarından itibaren onun en belirleyici özelliği oldu. Edebiyat kelimesinin kökeninin edep kelimesinden geldiğini bilerek ve bunu öğrencilerine de aşılayarak meslek hayatına kurumumuzda devam etmektedir. Üniversite yıllarında Türkiye Yazarlar Sendikası işbirliği ile okul bünyesinde Toplu İğne Şiir Drama Topluluğu’nun kurulmasında görev aldı. Öğrencilerin düşünsel ve duyusal gelişimlerinde bu çalışmalarından faydalanmaktadır. Üniversite bünyesinde okuma problemi olan çocuklara- özellikle Roman vatandaşlarımızın çocuklarına- yönelik hızlı okuma teknikleriyle eğitim çalışmasında iki sene aktif çalıştı. Bunun yanı sıra NLP uzmanı Oğuz Saygın’dan motivasyon, konsantrasyon ve özgüven konulu seminerlere katılarak öğretmenlik yaşamına katkı sağlamaya devam etmektedir. Kendisine göre gereken özen ve zaman verildiğinde her çocuk öğrenir.

 • Osman Bayram / Matematik - Fizik

  Osman Bayram / Matematik - Fizik / 1981 doğumlu.İstanbul Üniversitesi fizik bölümünü bitirdi. Eğitim sektörüne başlamadan önce 3 sene şirket yönetiminde yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Daha sonra fiziği sevdirme ve kendini bu yönde geliştirme yolunda 2007 yılında Kültür Dershaneleri’nde eğitim sektörüne geçiş yaptı. İlk yıl uzman eğitimci kadrosuna geçip bu yönde eğitim koçluğu seminerlerine katıldı. Öğrenmede öğrenci psikolojisinin de önemli olduğunu düşünerek bu yöndeki pedagojik eğitimlere katıldı. İkinci yılında ise Kültür Dershanelerinde müdür yardımcılığa yükseldi fakat ,O öğretmenlikten aldığı keyif ve bölümüne olan tutkusundan dolayı farklı bir eğitim kanalı olan Analiz Dershanelerine geçiş yaptı.Mesleğinde 5.yılında bulunuyor. Osman BAYRAM şuan BİA-Bilgi İletişim Artı Dershanesi eski adıyla Koç Eğitim Atakent şubesinin profesyonel eğitim kadrosuna dahil olmanın keyfiyle öğrencilerine faydalı olma yolunda ayrıca dershane öğretimi dışında özel ders konusunda tecrübeli bir isim.

 • Caner GÜMÜŞ / Coğrafya

  Caner GÜMÜŞ / Coğrafya / Coğrafya Öğretmeni1985 doğumlu. Liseyi sözel bölüm 2.si olarak bitirdi. Sosyal bilimlere olan merakı onu ya tarihçi ya coğrafyacı yapacaktı ki, yeşil sevgisi daha ağır basarak coğrafyacı olmaya karar verdi. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne 2003 yılında kaydını yaptırdı ve 2007 yılında mezun oldu.Aklında öğretmenlikten ziyade doğayı tanımak ve ona hak ettiği değeri vermek vardı ama o doğayı tanıtmak ve sevdirmek de bu işin bir parçasıdır diyerek öğretmenliğe başladı. Kitle dershanelerinde öğrencilerine coğrafyayı anlattı, sevdirdi. Ama o da çoğu öğretmen gibi butik dershanelerin farkını fark etti ve Bia Akademi'nin eğitim sisteminde coğrafyaya daha sıkı bağlandı. Özellikle coğrafyanın hayatımız içinde parıldamasını, onu öğrencilerin fark etmesini amaçladı.Bir coğrafyacıya göre klasik olarak, özellikle doğa dergileri okumaktan, doğa gezileri ve dağ tırmanışlarından kendisini alamıyor. Türk Klasik müziği ise belki de en sıra dışı hobisi.

 • Güneş Özenç /Matematik

  Güneş Özenç /Matematik / Mat. Yıldız Teknik Üniversitesi MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ Bölümünü bitirdi. Eğitim Sektörüne girmeden önce 8 sene Finans Sektöründe Borsa Aracı Kurumunda Yöneticilik yaptı. 2005 yılından itibaren Eğitim Sektöründe çalışmaya başladı. SBS Matematik ve SBS Fen alanlarında özel dersler verdi. Tüm eğitim ve iş hayatı boyunca çocuklarla iletişim kurmayı onlarla bildiklerini paylaşmayı çok sevdi. Çocuklara Matematiği öğretirken aynı zamanda pedagojik gelişimlerini takip etmeyi onlara kişisel gelişim eğitimleri sürecinde bu yönde danışmanlık yapmayı da görev bildi. Öğretmen olarak en büyük emeli; korkulan ders ‘Matematik’ i öğrencilere sevdirip ‘MATEMATİĞİ HİÇ SEVMİYORDUM AMA ARTIK EN SEVDİĞİM DERS MATEMATİK ’ demelerini sağlamak oldu. Özel hayatında çok fazla kitap okumaktan , matematik, kuantum fiziği ve uzay bilimleri ile ilgili araştırmaları takip etmekten ve çok çeşitli müzik dinlemekten büyük zevk alıyor. A PLUS Butik dershane anlayışımızı benimseyerek KOÇ EĞİTİM Şubesi olarak başladığımız ve şuan BİA AKADEMİ adı altında devam ettiğimiz yolda kurumumuzda SBS MATEMATİK branşında eğitim vermektedir.

 • Serdar Teoman / Matematik-Geometri

  Serdar Teoman / Matematik-Geometri / Mat ve Geometri 1981 yılında fatih-istanbul’da doğdu.Küçük yaşta başlayan matematik sevgisi nedeniyle ilköğretimden sonra adını büyük matematikçi İsmail Gelenbevi’den alan Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.Lisans eğitimini ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik bölümünde 2005 yılında tamamladı.2004-2005 yılında başladığı öğretmenliği 7 yıl boyunca farklı kurumlarda sürdürdü. Öğretmenlikten aldığı keyif,matematiğe olan sevdası ve “birebir eğitim”e olan inancı onu Koç Eğitim ile buluşturdu ve 2011-2012 sezonunda Koç Eğitim Atakent ailesine matematik ve geometri öğretmeni olarak katıldı.“eğitimde imkansız olan tek şey öğrenememektir” düşüncesiyle çıktığı bu yolda;öğrencilik hayatı boyunda okuduğu insan psikolojisi içerikli yüzlerce kitap,aldığı diksiyon ve beden dili eğitimi ışığında matematik ve geometri konusundaki tüm bilgilerini öğrencilerine aktarmaktan her zaman keyif aldı.

 • Ayşegül Danışmaz / Yabancı Diller

  Ayşegül Danışmaz / Yabancı Diller / Fransızca - Ing Daha İngilizce’nin i’sini bilmezken turistlerle konuşmaya çabalayan bir çocuktu, bu hevesi sayesinde çok erken yaşlarında İngilizce öğrenmeye başladı, sayısal, sözel bütün derslerini İngilizce gördü. Lisede alanını yabancı dil olarak seçmesi kaçınılmazdı. Yabancı dile, kültüre olan tutkusu onu yeni bir dil öğrenmeye zorladı ve üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği üzerine yaptı. Tabi bu arada İngilizce yan dal olarak eğitimini sürdürdü. Üniversite bittiğinde mesleğine ilk Fransa’da 2 ayrı okulda hem İngilizce hem de Fransızca öğreterek başladı. Çalıştığı İlkokulda özellikle çocuklara yabancı dil öğretimi alanında kendini geliştirdi. Çocuklar için dil öğretimini ders olmaktan çıkartıp eğlenceli oyunlara dönüştürdü. Hatta bazı oyunları yetişkinler için bile uyguladığında güzel geri dönütler alıyor.Bu arada yurtdışı eğitimini tamamlayıp kendi kişisel gelişimine de oldukça katkı sağlayıp döndükten sonra kurumumuzda çalışmaya başladı. Mesleğinde 5.yılına girdi ve kurumumuzda yetişkinler için İngilizce dersler (Learning English – Spoken English), Sbs hazırlık dersleri ayrıca Galatasaray Lisesi, Saint Joseph, Notre Dame, Saint Benoit gibi Fransız kolejleri öğrencilerine Fransızca dersler vermektedir. Ayrıca kişisel gelişim eğitimlerine çok önem veriyor. Bir yabancı dil öğretmeni olarak farklı ülkeleri seyahat etmekten, farklı kültürlerden arkadaş edinmekten, her türlü sosyal aktivitede bulunmaktan oldukça zevk alıyor.

 • Aslı Kızıltoprak Tuna / Psikolog

  Aslı Kızıltoprak Tuna / Psikolog / Uzman Klinik Psikolog2000 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olan Aslı Kızıltoprak Tuna, 2005 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı dahilinde, 364 saatlik iç stajını başarıyla tamamlayarak 2008 yılında “Uzman Klinik Psikolog” ünvanını almıştır. Haziran 2005’de Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde başladığı asistanlık görevine Haziran 2007’den itibaren “terapist” olarak devam eden Aslı Kızıltoprak Tuna, 0-18 yaş arası çocuk ve ergenlerdeki özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik, kaygı bozuklukları, duygusal sorunlar, travma, uyum ve davranış bozuklukları ile çalışmaktadır. Çalışmalarında ağırlıklı olarak bilişsel-davranış terapisi, bilişsel varoluş terapisi, gelişimsel özel eğitim ve EMDR tekniklerini kullanmaktadır. DBE Çocuk ve Genç Bölümü bünyesinde, ÖNSE (Öğrenmedeki Nörogelişimsel Sorunları Saptama Envanteri) projesinin istatistik ve geliştirme çalışmalarında, Es-Voleybol Kulübü antrenörleri ile yapılan Performans Geliştirme projesinde, anne adaylarına yönelik yapılan Hamile Eğitim projesinin oluşturulma aşamasında görev almıştır. Yine Enstitü bünyesinde EMDR (Eye Movement Desensitization Reprocessing) eğitimini, 16 PF ve 16 PF KİM yorumlama eğitimlerini almıştır. Bunların yanı sıra 2004 yılından bu yana çeşitli eğitim, seminer, staj ve gönüllü projede yer almıştır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Pediatrik Davranış Nörolojisi Bölümü’nde Prof. Dr. Barış Korkmaz’ın seanslarına gözlemci olarak katılmıştır. Yine 2004 yılında, Koç Üniversitesi Minik Yürekler Projesi kapsamında gerçekleştirilen SHÇEK Bahçelievler Çocuk Yuvası 0-3 yaş ünitesindeki çocuklardaki bağlanma duygusunun gelişiminin amaçlandığı gönüllü çalışmada 3 ay boyunca yer almıştır. 2005 yılında La Paix Akıt Psikoz ve Nevroz servislerinde 2 hafta boyunca stajyer olarak bulunmuştur. Yine aynı yıl, Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’dan yaklaşık 10 ay süren “Kognitif ve Davranış Terapisi” eğitimini almıştır. Dr. Ender Marangoz’dan 0-6 yaş arası çocuklardaki gelişim alanlarının değerlendirilmesinde kullanılan “Temel Portage Eğitimi” programını tamamlamıştır. 2006 yılında başladığı Dr. Neslihan Zabcı tarafından verilen, 2 yıl süren “Çocuklar için Projektif testler: Rorschach, CAT ve TAT” eğitimlerini Haziran 2008’de tamamlamıştır.

 • İsmail Eser/ Fizik Bölümü

  İsmail Eser/ Fizik Bölümü / Fizik Öğretmeni1976 Sivas doğumlu.İlk,orta ve lise öğretimini İstanbul’da tamamladı.Lise yıllarında, seyrettiği belgesellerin etkisiyle Zoolog olmak istiyordu.Ancak daha sonra temel bilimlerden birisinde öğrenim görmeye karar verdi.1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’ne girdi.2005 yılında bölümü bitirdikten sonra Fizik alanında özel ders vermeye başladı.2010 yılında bilgisayarlı eğitim konusunda çalışmalar yapmaya başladı.Bu amaçla yine Yıldız Teknik Üniversitesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı ve 2011 yılında eğitimini tamamladı.Yaklaşık 10 yıldır hem lise öğrencilerine hem de üniversite giriş sınavlarına (ÖSS, ÖYS,YGS,LYS) girenlere verdiği fizik dersleri ile epey tecrübe sahibi olan öğretmenimiz, bilgisayarla eğitim konusunda çalışmalar yapmaya başlayınca bu alanda daha fazla bilgi sahibi olmak ve öğrencilerle daha fazla etkileşim içerisinde olmak amacıyla bir dershanede çalışmaya karar verdi. Atakent Koç Eğitim ile tanışması bu şekilde oldu. Fizik ile ilgili herşeye merakı olan öğretmenimiz, öğrencilerinde de aynı merakı uyandırmaya çalışmakta ve derslerinde kitapta yazılanları tekrar etmekten ziyade güncel bilgilerden yola çıkarak öğrencilerinin fizik dersine olumlu tutum geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu ise öğrencilerin girdikleri sınavlarda başarılı olmalarına yardımcı olmakta ve iyi bir üniversiteyi kazanarak iyi bir gelecek için ilk adımı atmalarını sağlamaktadır. Bir Fizikçi olduğu için çok fazla çalşması gerektiğini bilen öğretmenimiz, planlı bir şekilde yaşamaya çalıştığından dolayı hayatının sosyal yönünü de ihmal etmemektedir. En sevdiği şeylerden birisi futbol maçı izlemek; tabii televizyonda değil stadyumda; diğeri de film izlemektir.

 • Tuğba ÇALIŞKAN / Türk Dili ve Edebiyatı

  Tuğba ÇALIŞKAN / Türk Dili ve Edebiyatı / 1986 yılında Ankara'da doğdu. İlk ,orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. Lise yıllarında Türk Dili ve edebiyatı öğretmeninin kendisine aşılamış olduğu edebiyat sevgisi sayesinde edebiyata ilgi duymaya başladı. 2005 yılında Başkent Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. Üniversite eğitimi boyunca birçok kez başarı bursu aldı. Yüksek öğrenimi boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığında staj yaptı ve bu staj sırasında edindiği bilgiler ışığında " Türk Dilleri " adıyla bir proje hazırladı. 2010 yılında bölüm üçüncüsü olarak üniversiteden mezun oldu. Yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi'nden pedagojik formasyon eğitimi aldı. Eğitim kurumlarında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı.